Positiivne psühholoogia

Iga inimene püüab elus olla õnnelik ning selleks on mitmeid erinevaid viise. On neid, kes arvavad, et õnn on terve olemises või kriisiolukordade puudumises; aga teised soovivad õnneks mida enamat – arengut, põnevat elu ja häid emotsioone.

Dr Martin Seligmani jt loodud positiivne psühholoogia väidab – et õnn ei teki mitte positiivse Positiine psühholoogiasündmuse tagajärjel, vaid positiivsed sündmused juhtuvad just õnnelike inimestega. Positiivne psühholoogia otsib vastuseid küsimustele: mis muudab elu täisväärtuslikuks ning paneb inimesed oma elust rõõmu tundma? Kuidas muuta oma elu kvaliteetsemaks, lihtsate ja käepäraste vahenditega?

Tihti arvatakse, et inimese õnn sõltub peamiselt välistest teguritest – näiteks lotovõidu saamises – siis positiivse psühholoogia uuringud on näidanud, et nii lihtne see asi pole ja et igal inimesel on olemas oma isiklik õnne sättepunkt. Seega – lotovõiduga loomulikult õnnetase tõuseb, kuid mingi aja möödudes langeb see ikka tagasi oma algtasemele.

Samas on positiivse psühholoogia teadlased leidnud, et igal inimesel  on võimalus ise midagi ära teha oma õnnelikkuse määra tõstmisel.

Positiivne psühholoogia on välja pakkunud mitmeid sekkumisi, kuidas oleks võimalik seda teha. Mõnede näidetena võib tuua tänulikkuse, nautlemise või oma parima võimaliku mina ette kujutamine. Kui soovid oma sättepunkti tõsta või täpsemalt teada saada milliseid harjutusi tegema peab, tutvu meie koolitustega ja võta ühendust.

 

Kokkuvõtte allikaks on: novaator.err.ee/258898/100-sekundi-video-positiivne-psuhholoogia